A DMRV tájékoztatása, felhívása:
Az Országos Tisztifőorvos 2026. június 23-án II. fokú hőségriasztást június 26-án 24.00 óráig meghosszabbította, és ezzel egyidőben június 27-én 00.00 órától június 30-án 24.00 óráig pedig elrendelte a legmagasabb, III. fokú hőségriasztást.
Mivel az előrejelzések szerint társaságunk ellátási területén számottevő csapadékra továbbra sem lehet számítani, szolgáltatási területünkön a vízfogyasztás jelentős emelkedése várható. Az elmúlt évek nyári csúcsidei tapasztalatai is ezt támasztják alá.
Társaságunk vízellátó rendszere üzemszerűen működik, a megnövekedett vízigény kiszolgálására minden személyi és technikai feltétel adott, a folyamatos ivóvízellátás biztosítása érdekében rendszereink maximális kapacitással üzemelnek.
A rendkívüli melegben azonban a vízfogyasztás hirtelen, ugrásszerűen megemelkedhet, aminek következtében helyi jelleggel víznyomáscsökkenés vagy átmeneti szolgáltatási zavar alakulhat.
Meggyőződésünk, hogy szolgáltatási területünk településeinek önkormányzataival és lakosságával együttműködve, felelős ivóvízhasználattal elkerülhető, hogy vízkorlátozást kelljen bevezetni, illetve megelőzhető a kiterjedt, nagyobb területet érintő vízhiány.
Annak érdekében, hogy minden felhasználónk számára továbbra is biztonsággal elérhető legyen az ivóvíz, kérjük, hogy a település lakosságát tájékoztassák a következőkről:
- törekedjenek az ivóvíz tudatos, felelős felhasználására, korlátozzák a nem létfontosságú vízhasználatot (pl. medencetöltés, autómosás),
- csökkentsék a növényzet locsolására használt ivóvízmennyiséget, illetve a locsolás gyakoriságát,
- a reggeli és az esti csúcsfogyasztási időszakban kerüljék az öntözést,
- mellőzzék az ivóvízzel történő pormentesítést, az utak, járdák locsolását!
Támogató együttműködésüket köszönjük!
DMRV Zrt.

